טיולים באזור הצפון

5 טיולים יפים באזור הגולן

מפסגות מושלגות דרך מרבדי אירוסים וחלמוניות ועד לנחלים ולתצפיות הנוף, רמת הגולן מציעה שפע של מסלולי טיולים שמאפשרים לכם להתנתק מהשגרה ולנשום עמוק פנימה. אם אתם מגיעים לחופשה משפחתית או נופש בצפון תוכלו לעלות אל הרמה ולהיכנס לאווירה השלווה והמיוחדת שהיא מציעה. חמש המלצות לטיולים יפים באזור הגולן שלא כדאי לפספס בחופשה הבאה שלכם:

יער אודם והג'ובה הגדולה:
מאיילים ופרות שמטיילים בין העצים ועד לג'ובה הגדלה – המכתש הוולקני הגדול שנמצא בעומק היער, מדובר באחד המקומות המיוחדים והיפים בישראל. יער אודם ממוקם בצפון רמת הגולן, כך שבתקופת החורף תוכלו להנות בו מאווירה מושלגת במיוחד. 

מסלול הגשר התלוי בבניאס:
הבניאס, הלוא הוא נחל חרמון, מציע מספר מסלולי טיול ביניהם מסלול הגשר התלוי שנפרש לאורך הנחל עד למפל הבניאס. המסלול הקל והנגיש מתאים למשפחות עם ילדים שמגיעים לאזור במהלך חופשה בצפון והוא חושף בפני המבקרים את הטבע הגולמי והמיוחד שסובב את הנחל, שהמים שלו נקיים וקפואים בחורף. 

נחל זויתן:
בסמוך לקצרין נמצא חניון יהודיה, שהוא נקודת הכניסה למסלול בתוך נחל זוויתן. המסלול לוקח את המטיילים אל תוך אזור טבעי וירוק, שמשקיף על הכנרת ומציע תצפית על תוואי הנחל. בכל עונות השנה פורחים בסביבת הנחל פרחים כמו חרציות, רקפות, כלניות ואפילו אירוסים וסחלבים. בסוף המסלול תוכלו לטבול בבריכת המשושים הסמוכה.   

מסלול נחל ג'ילבון:
טיול באזור הג'ילבון נחלק למספר מסלולי טיול המתאימים למטיילים המורגלים בדרגות קושי שונות. נחל דבורה ומפל דבורה הוא מסלול קל יחסית, גשר הפקק הוא מסלול ברמה בינונית ואילו נחל ג'ילבון – המסלול הארוך מהווה את המסלול המאתגר ביותר. המסלול מתחיל מגשר בנות יעקוב שם נכנסים לחניון הנחל. משם ממשיכים ברגל בשביל הליכה דרך חורבות הכפר ג'ילבינה ובריכת הקצינים ועד לגשר הפקק. 

ביקור בפארק הירדן:
פארק הירדן משתרע על שטח של כ-1000 דונמים במורדות רמת הגולן אל הכנרת. הוא מציע שפע של מסלולי טיולים, תצפיות על הנוף ואתרי פיקניק. שביל הליכה נוח יוביל אתכם אל פלגי הירדן ואל טחנות הקמח הסמוכות לו. 

אם אתם מגיעים לאזור לחופשה ולטיול, בקתות העץ המפנקות של כפר הנופש נופי הבשן יחכו לכם מטופחות ומפנקות לאחר כל יום טיול. צרו איתנו קשר ותוכלו להנות מחופשה נפלאה הכי קרוב לגולן.